Bugun...“CAMİ MERKEZLİ GENÇLİK” PROJESİ
Tarih: 24-03-2015 13:02:05 + -


Din hizmetlerinde verimliliği artırma adına Ankara’da yapılan Cami Görevlileri çalıştayına Osmaniye İlini temsilen iki yıldan bu yana İlçemizden katılan Mirac Cami İmam-hatibi Recep Çeri, 5. Cami görevlileri çalıştayı için yeni projelerini hazırlıyor.

facebook-paylas
Tarih: 24-03-2015 13:02

“CAMİ MERKEZLİ GENÇLİK” PROJESİ

Kadirli'de yaptığı birbirinden önemli ve insanlara faydalı projeleri haya geçiren Miraç Camii Din görevlisi Recep Çeri,  Milli Eğitim bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan proje protokolü kapsamında  okullardaki konferans salonlarında öğrencilere “Cami merkezli gençlik“ sunumunda bulunuyor.

Yaptığı çalışmalarda her zaman Allah rızasını gözeten Çeri, "Gençlerimize faydalı olabilmek ve onlara cami sevgisini gönüllere nakşedebilmek için projeler üretiyoruz. Dinine, vatanına ve milletine hayırlı bir evlat olabilmesi için gençlerimize bu sunumları yapmaktayız.

Hiçbir menfaat gözetmeksizin sırf Allah rızası için yaptığımız bu projelerden dolayı bizlerden yardımını esirgemeyen tüm kurumlara, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize can-ı gönülden teşekkür ederim" dedi.                                         5.4pt'>

. Kiraz üreticiliğinde iyi bir nam yapan Çığşar kirazı, akademik anlamda yeniden masaya yatırıldı.Kadirli öğretmenevinde bir araya gelen Andırınlı ve Kadirlili üreticiler, alanında uzman Akademisyenlerin katıldığı bilgilendirme toplantısında önemli bilgiler aldılar. Toplantının konusu kiraz ağaçlarında gübreleme, ilaçlama,sulama ve bakım oldu. Sütçü imam Üniveristesi ziraat fakültesi bahçe bitkileri bölümünden Prf. Dr. Semih Çağlarında konuşmacı olarak katıldığı toplantıda,oldukça önemli bilgiler verilirken, çiftçilerin soruları yanıtlandı. Ziraat muhendisi Nazım KIRICI, firmanın yeni geliştirdiği ürünleri çiftçilere tanıttı. Organik ham madde olarak gıda fabrikasının atığı olan buğday ozunu kullanan firma, içeriğindeki bitkisel kaynaklı proteinlerin yapılan ürünlerde etkilerini ve deneme sonuçlarını Kiraz üreticilerine sundu. Yeni geliştirdikleri biolojik azotun denemelerinin çok başarılı olduğunu belirten firma yetkilileri. Cok yakinda bu ürünü ruhsatlandırıp piyasa çıkaracaklarının müjdesini de ilk kez Kadirli'de dile getirdi. Bölgedeki Eğitim ve tanıtım çalışmalarının devam edeceğini belirten firmanın satış pazarlama müdürü Ziraat yüksek mühendisi H. İbrahim Buldanlı amacımız ürünlerimizin üreticilerimiz tarafından doğru kullanarak En az maliyetle cok verim almalarını sağlamak dedi.Üreticiler ise bilgilendirme toplantısının oldukça verimli geçtiğini belirtti
Editör: Melih Ayar

Bu haber 970 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI