Bugun...KENT MÜZESİNDE DİZAYN ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Tarih: 28-03-2015 11:35:31 + -


Kadirlide 60 yıllık cezaevini kent müzesine dönüştüren Kadirli Belediyesi Kültür Müdürlüğü, müze içerisinde dizayn çalışmalarını başlattı.

facebook-paylas
Tarih: 28-03-2015 11:35

KENT MÜZESİNDE DİZAYN ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Sanat yaşantısına 80'li yılların başında, çizgi ve silikon animasyon, karikatür, resimle başlayan sanatkar Adil Çelik ve Yeliz Uludağ tarafından hazırlanan kadirli kent kültürü ile ilgili heykeller ilgili bölümlere yerleştirildi.

            Kadirli Belediye başkanı Ömer Tarhan, bir şehrin marka şehir olabilmesi için kendi kültürüne sahip çıkması gerektiğini belirterek ‘’ Biz Kadirli Belediyesi olarak Kadirli kültürünün yaşanması ve yaşatılması için başından beri ciddi çalışmalar yapıyoruz. Kent Müzemizin hizmet girmesiyle bu çalışmalarımızı taçlandırmış olacağız.  Antalya Yapex Fuarında en iyi proje ödülü yarışmasında Kadirli Kent Müzesi Projemiz  ödül aldı. Biz bu ödülü  Kadirli kültürü adına  aldık. Projedeki başarıyı sağlayan başta Sosyal İşler Müdürümüz Tacettin Kabaktepe’ye ve ekibine Sanat Tarihi hocamız Cefahir Zararsız’a, dışarıdan projeyi destekleyen Arkeolog resteratör Murat Akman’a Kadirli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Yüksel Kaya’ya ve diğer destekçilerimize teşekkür ediyorum’’dedi.

Mayıs ayında açılışı düşünülen kent müzesinde kültürel çalışmaların dizayn işlerine başlandı. Konula ilgili konuşan Tacettin Kabaktepe ‘’ kaybolan mesleklerle ilgili yaptığımız kültürel çalışmaların montajına başladık. Unutulan  el sanatlarımızı otantik bir ortamda canlandırmaya çalışıyoruz. Müzemiz açıldığında bölge kültürünün tanıtılmasıyla  ilgili önemli bir adımı da atmış bulunacağız’’ şeklinde konuştu.
Editör: Melih Ayar

Bu haber 3009 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

YUKARI